Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przewody elektryczne przechodzące przez łazienkę
Autor Wiadomość
kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 19-03-14, 01:16   

Problemem jest to, że to Ty kolego wyskoczyłeś w tym wątku jak Filip z konopi usiłując rżnąc (nie po raz pierwszy) nieomylnego "eksperta" skupiającego się nie na udzielaniu rad a na dyskredytowaniu innych osób.
Ale taka już Twa ("skandynawska" ;-) ) mentalność.

Więc daruj sobie uzasadnienie swego udziału w tym wątku, gdyż tradycyjnie jest ono chybione tak jak większość "teorii" jakie na tym forum próbujesz głosić.

Jednak z niecierpliwością (podobnie jak i autor wątku) oczekuję odpowiedzi (KONKRETNEJ) na zadane wcześniej pytanie.
Cytat:
Czy Twoim zdaniem to co wykonałem wcześniej (sytuacja opisana we wcześniejszych wątkach) było prawidłowe a przeróbki niepotrzebne ?

Moje zdanie jest nadto wyraźne w tekstach mych postów tego wątku.
Dobitnie powtórzone zostało w poprzednim poście.

Twej odpowiedzi (mam na myśli konkrety) mimo totalnej negacji treści mych postów i rad jakoś nie mieliśmy okazji poznać.
Dlaczego?

Czyżbyś był przeciw będąc zarazem za???

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 19-03-14, 01:29   

Siekierowy
Cytat:
napisał: Ciekawy przypadek bicia piany. Zresztą, chyba nie pierwszy, bo o ile przeglądam fora, to Kolega robert99 z uporem godnym lepszej sprawy, nie pierwszy raz próbuje udowodnić, że wg niego białe może być czarne i odwrotnie. Kolega, jak widzę, ma nie tylko trudności z interpretacją polonistyczną niektórych określeń, ale z czytaniem norm również. Zechce więc Kolega zauważyć, że norma PN-HD 60364-7-701 z czerwca 2010 roku, zawiera w obtłukiwanym niemiłosiernie pkt. 701.512.3 również słowa: dodaje się

Więc oświeć mnie kolego do jakiej treści ' dodaje się" owe słowa które padają poniżej w owej normie (a które zostały zacytowane) że ów zwrot "dodaje się" (wraz z "ową" treścią do której się "dodaje" ) zmienia tak znacząco znaczenie zapisu normy do której pozwoliłem się odnieść , że cała moja analiza (wypowiedź)"bierze w łeb"-w odniesieniu do przytoczonego przez Ciebie zwrotu, proszę o konkrety!

Pozdrawiam
Robert

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 19-03-14, 02:04   

Ale Ty nic nie "analizowałeś".
Bo aby coś analizować trzeba to coś znać.
Ty natomiast powoływałeś się na zapis który jest ściśle związany z owym dopiskiem (uwagą) Dodaje się.
Jest to widoczne w poście mego autorstwa z zamieszczonym cytatem z normy.
Ale od osobnika wmawiającego innym, że

I tu leży sedno Twej tragedii a raczej śmieszności.

Nie analizujesz tekstów a kierujesz się emocjami.

Później wycofując się rakiem próbujesz wmawiać, ze sens Twych wypowiedzi różnił się od tego co napisałeś.
W jakim Ty człowieku świecie żyjesz???

Pisząc
Cytat:
Istotnie wprowadziłem zmianę podaną przez normę zastępując "i" -"lub"...
i po wytknięciu manipulacji pisząc
Cytat:
...nieprawdziwość całego w/w cytatu po wprowadzeniu owej zmiany !
Jest dowodem, że w imię swych racji nie cofniesz się nawet przed sfałszowaniem prawa Ohma gdyby owe fałszerstwo miało posłużyć Twej "nobilitacji" w oczach użytkowników tego forum.
Oczywiście równie niedouczonych jak Ty.

Więc ze Twej strony nie było żadnej "analizy", ale była manipulacja

Jesteś fałszerzem Robercie!

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 19-03-14, 10:12   

Kolego kkas12 wszystko co do Ciebie skierowałem znajduje się w dwóch postach Wysłany: Dzisiaj 0:04 i 0:58 jak na razie nie podjąłeś się próby rzeczowego ustosunkowania się do zawartych tam wypowiedzi ,mi zarzucasz brak analizowania tekstów kierując się emocjami ,trudno więc opisać czym Ty kierujesz się w swoich wypowiedziach pisząc takie bzdury do jakich odniosłem się w dwóch podanych postach
A w odpowiedzi na Twój pseudo zarzut odnośnie mylnego (z mojej strony ) użycie spójnika "i" miast lub określonego mianem oszustwa , manipulacji -jaki cel miała by owa manipulacja lub oszustwo ? W prezentowanym kontekście udowodnij znaczenie owego oszustwa odpowiadając na zadane już przeze mnie pytanie ;

Cytat:
Cytat:
Cytat:
norma wreszcie "mówi" o sytuacji w której punkty a lub b nie są spełnione wówczas oprzewodowanie może być wykonane jeśli: -i tu norma za jeden z wystarczających kryteriów-, podaje fakt że jeśli przewód posiada żyłę ochronną i jest objęty ochroną wyłącznikiem RCD nie przekraczającym 30mA !!

Istotnie wprowadziłem zmianę podaną przez normę zastępując "i" -"lub" wykaż więc nieprawdziwość całego w/w cytatu po wprowadzeniu owej zmiany !

Człowieku ośmieszasz się zwyczajnie z jednej strony szukając czegokolwiek przeciwko mnie nie potrafiąc jednoznacznie udowodnić wpływu mojej omyłki w użyciu owych spójników na kontekst cytowanego zdania w taki sposób że zmieniło by to kontekst całej wypowiedzi (jej sedna) na moją korzyść (po coś w końcu stosuje się owe "oszustwa " #-o ) ,z drugiej unikając niewygodnego Tobie tematu -sednem bowiem wypowiedzi było zdanie z normy .
Cytat:
b)Wszelkie inne osadzone oprzewodowanie łącznie z osprzętem wbudowane wewnątrz części ścian lub przegród ,które ograniczają strefę 0,1 lub 2 powinny być umieszczone co najmniej na głębokości 5cm
i gdybyś tu znalazł próbę -jak to nazywasz- fałszerstwa wówczas jej wpływ na kontekst całej wypowiedzi będącej przedmiotem dyskusji (owe 5cm do której się w sposób chybiony odniosłeś ) w omawianym cytacie byłby istotnym czynnikiem i uzasadniony byłby wówczas zarzut fałszerstwa (np gdybym do istniejącego oryginalnie zapisu "
Cytat:
osadzone oprzewodowanie łącznie z osprzętem wbudowane wewnątrz części ścian lub przegród ,które ograniczają strefę 0,1 lub 2 powinny być umieszczone co najmniej na głębokości 5cm
dodał samoistnie zwrot "wszelkie inne" którego by tam nie było wówczas rzeczywiście oznaczało by próbę manipulacji z mojej strony na moją korzyść
Tak więc kolego proszę cię nie ośmieszaj się sam bowiem manipulujesz cytatem z normy przedstawiając tylko ten fragment ,który właśnie jest Ci na rękę tak by podeprzeć tym własne teorie
odnieś się więc do mojego zarzutu ;
Cytat:
Tak więc skupiłeś się nie na całej wypowiedzi Autora ale na owych "pięciu centymetrach " żwawo je negując \:D/ pomimo że nie były autorstwa kolegi Ekmir tylko kol myśliciel wykłócając się zresztą z Tym ostatnim o owe 5cm -gdzie tu analiza problematyki Autora ? Przedstawiłeś zresztą niepełny cytat z normy i to miało służyć za odpowiedź?
Nawet jeśli przeróbki wykonane przez kolegę ekmir były niezbędne - (czemu nie przeczę ) to na pewno Ty kolego właściwie uzasadnionych powodów "potrzeby "owych przeróbek nie podałeś -zwyczajnie się z nimi minąłeś drążąc zagadnienie owych pięciu centymetrów ! (do których zresztą ja się odniosłem rozbawiony Twoim opisem) Na sąsiednim forum -do którego się odniosłeś-również nie udzieliłeś trafnych odpowiedzi analizując założenia normy w odniesieniu do opisu kolegi ekmir
Tak więc krzyczysz "nie" i niekiedy zdarzy się że trafnie ,ale z kolei dużo rzadziej owe trafne "nie" w odniesieniu do poruszanego tematu/pytania wynikają z poprawnej analizy problemu z Twojej strony - zwykle przypominają grę w "chybił trafił"

Dalszy dialog z Twoją osobą traci sens do momentu pojawienia się rzeczowych wypowiedzi w stosunku do wymienionych postów a w szczególności do w/w cytatu

Pozdrawiam
Robert

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 19-03-14, 10:28   

Po co ta beletrystyka???

Nie prościej udzielić konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie???
Cytat:
Czy Twoim zdaniem to co wykonałem wcześniej (sytuacja opisana we wcześniejszych wątkach) było prawidłowe a przeróbki niepotrzebne ?

Nie, nie można odpowiedzieć gdyż odpowiedź jasno wykaże, że król samozwańczych ekspertów Robert I Oławski ciągle jest nagi i plącze się w "zeznaniach" gdyż babol walnięty na "wejściu" jest rzeczywiście babolem a królowie (nawet samozwańce) przecież się nie mylą.

Pisz tak dalej kolego a Matołkowy wątek z elektrody będzie Twoją wyłączną własnością, Ty zaś jego jedyną i niekwestionowaną gwiazdą.

I tradycyjnie już obrażony "ekspert" stawia warunki swego udziału w "dyskusji".

A milcz człowieku jak najdłużej =D> =D> =D>
Każdy dzień Twego milczenia to mniej ludzi sprowadzonych na manowce Twymi pożal się Boże teoriami.

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 19-03-14, 12:13   

robert99 napisał/a:
Siekierowy
Cytat:
napisał: Ciekawy przypadek bicia piany. Zresztą, chyba nie pierwszy, bo o ile przeglądam fora, to Kolega robert99 z uporem godnym lepszej sprawy, nie pierwszy raz próbuje udowodnić, że wg niego białe może być czarne i odwrotnie. Kolega, jak widzę, ma nie tylko trudności z interpretacją polonistyczną niektórych określeń, ale z czytaniem norm również. Zechce więc Kolega zauważyć, że norma PN-HD 60364-7-701 z czerwca 2010 roku, zawiera w obtłukiwanym niemiłosiernie pkt. 701.512.3 również słowa: dodaje się

Więc oświeć mnie kolego do jakiej treści ' dodaje się" owe słowa które padają poniżej w owej normie (a które zostały zacytowane) że ów zwrot "dodaje się" (wraz z "ową" treścią do której się "dodaje" ) zmienia tak znacząco znaczenie zapisu normy do której pozwoliłem się odnieść , że cała moja analiza (wypowiedź)"bierze w łeb"-w odniesieniu do przytoczonego przez Ciebie zwrotu, proszę o konkrety!

Twoje krzyki i wrzaski, czas, który poświęcasz na bicie piany, niczego tu nie zmieni. Najwyraźniej nie potrafisz myśleć i logicznie rozumować, a miałem nadzieję, że będziesz poważnym partnerem do rozmowy. Niestety, przynosisz wstyd Stowarzyszeniu, którego członkiem się mienisz, dlatego muszę zignorować Twoje wezwania, bo nie jestem Twoim pracownikiem, żebyś mnie wywoływał do odpowiedzi. Nie potrafisz ruszyć szarych komórek, trudno, to już nie moje zmartwienie.

Kolegom z forum wypada jednak wyjaśnić, dlaczego nie wolno prowadzić przewodów przez łazienkę. Otóż dlatego, że norma PN-HD 60364-7-701 z czerwca 2010 roku na nic takiego nie pozwoliła. Normy należy czytać i stosować w całości, a nie wyrywając ich fragmenty i wrzeszcząc "Eureka" niczym odkrywca powszechnego prawa ciążenia.
Otóż wspomniana norma zawiera Wprowadzenie, oznaczone 700.1. A w nim zapisano:
Cytat:
Podane w niniejszej części HD 60364 wymagania modyfikują lub zastępują niektóre wymagania ogólne podane w pozostałych częściach HD 60364.

Numeracja rozdziałów Części 7-701 jest zgodna ze strukturą i odpowiednimi odwołaniami do odpowiednich części HD 60364. Szczegółowe numery następujące po numerze Części 7-701 odpowiadają numerom części lub rozdziałów HD 60364.

Brak powołań na odpowiednią część, rozdział lub podrozdział oznacza, że mają zastosowanie wymagania ogólne.

Proszę dobrze zapamiętać te stwierdzenia i zwrócić uwagę na słowa: modyfikują lub zastępują niektóre wymagania oraz mają zastosowanie wymagania ogólne.
Co one oznaczają? Ano ni mniej ni więcej, tylko to, że nowa norma wprowadza pewne rozwiązania szczegółowe, mocniej precyzując niektóre kwestie, inne zaś pozostawiając bez zmian! Jeśli dana kwestia nie jest w niej poruszana, to obowiązuje dotychczasowa wersja, przyjęta i obowiązująca wcześniej. Czyli nowa norma jest jakby uzupełnieniem i uszczegółowieniem konkretnych zasad, a te w niej niewymieniane, obowiązują nadal! I nic się w tej kwestii nie zmienia!
Ponadto zawiera część 701.2 Powołania normatywne, która mówi:
Cytat:
Do stosowania niniejszego dokumentu są niezbędne podane niżej dokumenty powołane. W przypadku powołań datowanych ma zastosowanie wyłącznie wydanie cytowane. W przypadku powołań niedatowanych stosuje się ostatnie wydanie dokumentu powołanego (łącznie ze zmianami).

Czyli wszystkie zasady zawsze należy stosować łącznie!!! I nie ma zmiłuj się.

A teraz zajmijmy się konkretnym przypadkiem, czyli częścią 701.5 Dobór i montaż wyposażenia elektrycznego.
Poprzednia norma "łazienkowa" zawiera w tej części m.in. następujące stwierdzenie:
Cytat:
701.520.03 W strefach 0,1 i 2 mogą być instalowane jedynie przewody niezbędne do zasilania odbiorników znajdujących się w tych strefach.
701.520.04 W strefach 0,1 i 2 nie dopuszcza się instalowania puszek, rozgałęźników i odgałęźników.

I co jest temu przeciwstawiane?
Cytat:

701.512.3 Ochrona oprzewodowania ze względu na wpływy zewnętrzne
Dodaje się:
Następujące wymagania stosuje się odpowiednio:
a) Oprzewodowanie zasilające urządzenie elektryczne w strefie 0, 1 lub 2 i wykonane na częściach ścian, które graniczą z tymi strefami, powinno być instalowane albo na powierzchni, albo wbudowane wewnątrz ściany na głębokości minimum 5 cm.
Oprzewodowanie zasilające odbiornik energii elektrycznej w strefie 1 powinno być wykonane:
– albo pionowo z góry przez ścianę z tyłu urządzenia lub poziomo w ścianie z tyłu urządzenia, jeżeli stały odbiornik jest zainstalowany nad wanną (np. urządzenie ogrzewające wodę);
– albo pionowo z dołu, albo poziomo przez przyległą ścianę, jeżeli urządzenie jest umieszczone w przestrzeni poniżej wanny.
b) Wszelkie inne osadzone oprzewodowanie łącznie z osprzętem wbudowane wewnątrz części ścian lub przegród, które ograniczają strefę 0, 1 lub 2, powinno być umieszczone co najmniej na głębokości 5 cm.

Proszę zauważyć, nikt i nic nie zmienia pkt 701.520.04 !!! Wprowadzono, sprecyzowano zasady układania przewodów, ale to wciąż dotyczy tylko i wyłącznie tych dopuszczalnych do ułożenia!!! Wprowadzono pkt 701.512.3 bez ingerencji w pkt 701.520.04.

Kolega robert99 albo cynicznie manipuluje tekstem normy, albo jej zupełnie nie rozumie, nie wiem nawet co jest gorsze, chociaż tupetu i bezczelności można mu pozazdrościć.

A przecież podpowiadałem z dobrego serca: dodaje się

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 19-03-14, 14:37   

PS. "Wszelkie inne" oprzewodowanie to nic innego, jak przewody do nagłośnienia kabin, świateł wirujących i różnych innych dupereli, które uwielbiają miłośnicy disco polo. Nie ma to nic wspólnego z urządzaniem "kanału przerzutowego" dla instalacji domowej.

15kvmaciej 
Aktywny uczestnik forum
wrażliwy elektryk

Wysłany: 19-03-14, 19:32   

kozi966 napisał/a:
czy poza normami nie obowiązuje jeszcze logiczne myślenie?

To przywilej osób wykształconych i praktykujących. Potworki instalacyjne rodzą się, gdy ktoś jest pewien, że do kładzenia instalacji wystarczą normy. Lub że są zbędne, bo np "dziadek tak robił, ojciec tak robił, to i ja też tak będę..."

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 20-03-14, 10:19   

siekierowy;
Cytat:
Nie potrafisz ruszyć szarych komórek, trudno, to już nie moje zmartwienie
.
Spójrzmy więc kolego jaki Ty zrobiłeś użytek ze swoich szarych komórek ,pozostałych epitetów pozwolę sobie nie skomentować
Cytat:
Co one oznaczają? Ano ni mniej ni więcej, tylko to, że nowa norma wprowadza pewne rozwiązania szczegółowe, mocniej precyzując niektóre kwestie, inne zaś pozostawiając bez zmian! Jeśli dana kwestia nie jest w niej poruszana, to obowiązuje dotychczasowa wersja, przyjęta i obowiązująca wcześniej. Czyli nowa norma jest jakby uzupełnieniem i uszczegółowieniem konkretnych zasad, a te w niej niewymieniane, obowiązują nadal! I nic się w tej kwestii nie zmienia!

A cóż to za wersja przyjęta i obowiązująca wcześniej ???
Zgodnie z RMI z 2009 roku wcześniejsza wersja normy to
PN-IEC 60364-7-701:1999 jednak jak widać była ona "datowana" podobnie HD 60364-7-701:2010 a cóż to oznacza?:
Cytat:
PKN:Datowane powołanie się na normę w dokumencie normatywnym (tj. przepisie, normie, kodeksie postępowania, specyfikacji technicznej) oznacza powołanie się na normę w taki sposób, że jest ona identyfikowana jej numerem referencyjnym, obejmującym wskazanie roku lub daty publikacji. W świetle tego powołania późniejsza nowelizacja normy powołanej oraz zmiany do tej normy nie mają zastosowania. Powołanie datowane stosuje się w szczególności w przypadku potrzeby odniesienia się do określonego rozdziału, tablicy lub rysunku, zawartych w konkretnej publikacji normy. Niedatowane powołanie się na normę w dokumencie normatywnym oznacza powołanie się na normy w taki sposób, że jest ona identyfikowana jej numerem, bez wskazania roku lub daty publikacji. W przypadku takiego powołania się na normę ma zastosowanie ostatnie wydanie (łącznie ze zmianami) powołanej normy.

A więc po kolei
Cytat:
Podane w niniejszej części HD 60364 wymagania modyfikują lub zastępują niektóre wymagania ogólne podane w pozostałych częściach HD 60364.

pozostałe części kolego to nie to samo co poprzednie edycje /wydania tej samej części normy
należy pamiętać że część 7-701 "wymagania dotyczące specjalnych instalacji lub lokalizacji..." wymagania ogólne pozostałych częściach to nic innego jak inne części tej samej normy np 4-41 i zawarte w nich wymagania ogólne które niekiedy odnoszą się (np 4.41) do uściślajacych wymagań zawartych w części "specjalnych instalacji " i tak np norma 4-41 odnosi się do części 7 "dla specjalnych instalacji lub lokalizacji ..." pkt 410.3.4 -i wiele innych podobnych przykładów
o tym właśnie traktuje cytat ;
Cytat:
Numeracja rozdziałów Części 7-701 jest zgodna ze strukturą i odpowiednimi odwołaniami do odpowiednich części HD 60364. Szczegółowe numery następujące po numerze Części 7-701 odpowiadają numerom części lub rozdziałów HD 60364.

A jeśli owych "odwołań " nie ma wówczas :

Cytat:
Brak powołań na odpowiednią część, rozdział lub podrozdział oznacza, że mają zastosowanie wymagania ogólne.

A więc nie uściślone inną częścią normy a nie poprzednią edycją/wydaniem tej samej części -skąd te bzdury z Twojej strony ,jak Ty czytasz i interpretujesz normy???
Dalej kolego słusznie cytujesz Powołania normatywne 701.2
Cytat:
Do stosowania niniejszego dokumentu są niezbędne podane niżej dokumenty powołane.W przypadku powołań datowanych ma zastosowanie wyłącznie wydanie cytowane. W przypadku powołań niedatowanych stosuje się ostatnie wydanie dokumentu powołanego (łącznie ze zmianami)

A cóż to jest powołanie datowane to wcześniejszy cytat wyjaśnia-, poniżej zaś znajduje się wykaz norm do których ów cytat się odnosi -o czym niestety już nie napisałeś a jest to kluczowa sprawa cytat bowiem odnosi się do poniższych norm :jedna norma datowana HD 60364-4-41:2007 oraz dwie nie datowane HD 60364-5-54 HD61558-2-5
Jak widać żadna z nich nie odnosi się do poprzedniej edycji omawianej normy 7-701:2010
Tak więc to co piszesz jest li tylko twoją wolną interpretacją -w dodatku błędną by nie rzec bzdurną !
Cytat:
Czyli wszystkie zasady zawsze należy stosować łącznie!!! I nie ma zmiłuj się.

Tzn z poprzednią datowaną edycją normy IEC 60364-7-701:1999 ??? powołaną w RMI-2009 ?? (również w tym Rozporządzeniu datowaną ) Czy może inną ??
Cytat:
Proszę zauważyć, nikt i nic nie zmienia pkt 701.520.04 !!! Wprowadzono, sprecyzowano zasady układania przewodów, ale to wciąż dotyczy tylko i wyłącznie tych dopuszczalnych do ułożenia!!! Wprowadzono pkt 701.512.3 bez ingerencji w pkt 701.520.04.

A na jakiej podstawie ów punkt z poprzedniej edycji normy jest wciąż obowiązujący?
W którym miejscu norma "2010" odnosi się do poprzedniej edycji??
Lub jakie jest umocowanie prawne takiego stwierdzenia
Cytat:
Jeśli dana kwestia nie jest w niej poruszana, to obowiązuje dotychczasowa wersja, przyjęta i obowiązująca wcześniej. Czyli nowa norma jest jakby uzupełnieniem i uszczegółowieniem konkretnych zasad, a te w niej niewymieniane, obowiązują nadal! I nic się w tej kwestii nie zmienia!

Ponadto nowy punkt jasno określa
Cytat:
Następujące wymagania stosuje się odpowiednio:
a) Oprzewodowanie zasilające urządzenie elektryczne w strefie 0, 1 lub 2 i wykonane na częściach ścian, które graniczą z tymi strefami, powinno być instalowane albo na powierzchni, albo wbudowane wewnątrz ściany na głębokości minimum 5 cm.
Oprzewodowanie zasilające odbiornik energii elektrycznej w strefie 1 powinno być wykonane:
– albo pionowo z góry przez ścianę z tyłu urządzenia lub poziomo w ścianie z tyłu urządzenia, jeżeli stały odbiornik jest zainstalowany nad wanną (np. urządzenie ogrzewające wodę);
– albo pionowo z dołu, albo poziomo przez przyległą ścianę, jeżeli urządzenie jest umieszczone w przestrzeni poniżej wanny.
b) Wszelkie inne osadzone oprzewodowanie łącznie z osprzętem wbudowane wewnątrz części ścian lub przegród, które ograniczają strefę 0, 1 lub 2, powinno być umieszczone co najmniej na głębokości 5 cm.
c) Gdzie a lub b nie są spełnione oprzewodowanie może być wykonane jeżeli:
-obwody są chronione za pomocą dodatkowego środka jaki -zgodnie z podrozdziałem 415.1 HD 60365-4-41 zapewnia RCD o znamionowym prądzie różnicowym nie przekraczającym 30mA Taki obwód powinien zawierać przewód ochronny

Jak to się ma do bredni które wypisujesz
Cytat:

PS. "Wszelkie inne" oprzewodowanie to nic innego, jak przewody do nagłośnienia kabin, świateł wirujących i różnych innych dupereli, które uwielbiają miłośnicy disco polo. Nie ma to nic wspólnego z urządzaniem "kanału przerzutowego" dla instalacji domowej.

Je (owe oprzewodowanie nagłośnienia kabin itp. ) również chcesz zabezpieczać RCD w/w ?
a przecież napisałeś "Wszelkie inne" oprzewodowanie to nic innego..." tak więc to "nic innego" w przypadku nie spełnienia pkt a lub b to oprzewodowanie owych dupereli typu swiatła wirujące nagłośnienie itp tylko poco im owe w/w zabezpieczenie RCD?
Nie widzisz jakie bzdury głosisz ???

Cytat:
E Musiał :grubość ściany działowej pomiędzy powierzchnią ograniczającą strefę 0, 1 lub 2 a oprzewodowaniem innych obwodów,łącznie ze sprzętem nie służącym do zasilania urządzeń w pomieszczeniu kąpielowym, powinna wynosić co najmniej 5 cm.

Ps doczytaj kolego co oznaczają zwroty w normie "dodaje się " lub "modyfikacja"
Miałem okazje telefonicznie konsultować zagadnienie ważności poprzednich(ej) edycji normy w stosunku do obecnie "obowiązującej" w kontekście zwrotów "dodaje się" i zarówno Pracownicy Naukowi PWr (wykładowcy dr Jabłoński i inni ) jak i PKN jednoznacznie odrzucili konieczność odwoływania się do zapisów poprzednich edycji tej samej normy !

Głosisz kolego herezje wynikające z Twojej niewiedzy kolego !

Pozdrawiam
Robert

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 20-03-14, 13:03   

Więc Twoim zdaniem prowadzenie obcych przewodów przez strefy 0; 1 i 2 jest jak najbardziej prawidłowe?
Jednak nie stać Cię na udzielenie jasnej odpowiedzi na postawione wcześniej pytanie: Czy Twoim zdaniem to co wykonałem wcześniej (sytuacja opisana we wcześniejszych wątkach) było prawidłowe a przeróbki niepotrzebne ?
A przecież zamiast się rozpisywać o niczym wystarczy odpowiedzieć.

Natomiast swe nic niewnoszące i robiące wodę z mózgu elaboraty zamieszczaj od razu tu Link

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 20-03-14, 15:20   

[quote="robert99"]Cytat:
PKN:Datowane powołanie się na normę w dokumencie normatywnym (tj. przepisie, normie, kodeksie postępowania, specyfikacji technicznej) oznacza powołanie się na normę w taki sposób, że jest ona identyfikowana jej numerem referencyjnym, obejmującym wskazanie roku lub daty publikacji. W świetle tego powołania późniejsza nowelizacja normy powołanej oraz zmiany do tej normy nie mają zastosowania. Powołanie datowane stosuje się w szczególności w przypadku potrzeby odniesienia się do określonego rozdziału, tablicy lub rysunku, zawartych w konkretnej publikacji normy. Niedatowane powołanie się na normę w dokumencie normatywnym oznacza powołanie się na normy w taki sposób, że jest ona identyfikowana jej numerem, bez wskazania roku lub daty publikacji. W przypadku takiego powołania się na normę ma zastosowanie ostatnie wydanie (łącznie ze zmianami) powołanej normy.
[/quote]

Kolego Robercie już ostatnio zwróciliśmy koledze uwagę że posługujesz się starym zapisem PKN próbując nam wmówić że twoje teorie są bardziej wiarygodne.
Cytat z ich strony ;
Komunikat Prezesa PKN zawiera wykaz PN oraz informacje o dopuszczeniu do stosowania w ocenie zgodności PN wycofanych.

PKN stosuje zasadę aktualności jednej normy o określonym numerze i tytule. Zgodnie z tą zasadą zatwierdzenie nowej PN powoduje jednocześnie wycofanie normy, która jest zastępowana (staje się normą sprzeczną z aktualną).

Z uwagi na częstą praktykę powoływania Polskich Norm w przepisach i potwierdzania zgodności z PN Prezes PKN w odpowiedzi na zapotrzebowanie zainteresowanych na wydłużone stosowanie norm wycofanych ogłasza poniższe comiesięczne Komunikaty.
Musisz niestety śledzić te komunikaty innego wyjścia nie ma.

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 20-03-14, 15:45   

Ale my nie rozmawiamy o dokumencie normatywnym, ale o lansowaniu przez Roberta prowadzenia "obcych" przewodów przez strefy 0; 1 i 2 w łazience i kompletnym niezrozumieniu tego co norma w tym temacie mówi.

Więc nie dokarmiaj trolla kolego simcode bo jest to woda na jego młyn bijący pianę służącą zamaskowaniu bzdur jakie tu zamieścił w każdym poście swego autorstwa.

simcode 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 20-03-14, 18:13   

Nie dokarmiam, tylko niech sobie uświadomi że walczy z wami mało wartościowym papierem . Bo przecież na nich oparł całą teorię dziwną zresztą "niby jestem za ale jestem przeciw".

robert99 
Aktywny uczestnik forum
IRSEP o. Wrocław

Wysłany: 20-03-14, 18:19   

kol simcode:
Cytat:
Komunikat Prezesa PKN zawiera wykaz PN oraz informacje o dopuszczeniu do stosowania w ocenie zgodności PN wycofanych.

PKN stosuje zasadę aktualności jednej normy o określonym numerze i tytule. Zgodnie z tą zasadą zatwierdzenie nowej PN powoduje jednocześnie wycofanie normy, która jest zastępowana (staje się normą sprzeczną z aktualną).

Kolego nie bardzo rozumiem o czym kolega pisze i jaki ma to związek z poruszanym tematem ?
Cytat:
PKN: Komunikat Prezesa PKN zawiera wykaz PN oraz informacje o dopuszczeniu do stosowania w ocenie zgodności PN wycofanych.

Europejskie Organizacje Normalizacyjne dopuszczają stosowanie krajowych norm sprzecznych w terminach określonych w przedmowie do normy EN. Termin ten podany jest w Komunikacie w kolumnie „Aktualna w ocenie zgodności do” i dotyczy daty wycofania Normy Europejskiej. Termin ten wskazuje okres maksymalny, który na potrzeby różnych instytucji i administracji może być krótszy w wydanych przez nich przepisach.

Z uwagi na częstą praktykę powoływania Polskich Norm w przepisach i potwierdzania zgodności z PN Prezes PKN w odpowiedzi na zapotrzebowanie zainteresowanych na wydłużone stosowanie norm wycofanych ogłasza comiesięczne Komunikaty.

1. Gdzie tu sprzeczność z wyjaśnieniem terminu podanego uprzednio :?
Cytat:
PKN:Datowane powołanie się na normę w dokumencie normatywnym (tj. przepisie, normie, kodeksie postępowania, specyfikacji technicznej) oznacza powołanie się....

oraz cytat :
Cytat:

Oba cytaty to dwa zgoła odmienne zagadnienia
2 . W samej normie czytamy podobnie brzmiące wyjaśnienie : (w kontekście norm opisanych poniżej cytatu )
Cytat:
Do stosowania niniejszego dokumentu są niezbędne podane niżej dokumenty powołane.W przypadku powołań datowanych ma zastosowanie wyłącznie wydanie cytowane. W przypadku powołań niedatowanych stosuje się ostatnie wydanie dokumentu powołanego (łącznie ze zmianami)

3.
Cytat:
Zgodnie z tą zasadą zatwierdzenie nowej PN powoduje jednocześnie wycofanie normy, która jest zastępowana (staje się normą sprzeczną z aktualną).

Cytat:
PKN: Wycofania normy nie można utożsamiać z unieważnieniem normy, które było działaniem właściwym jedynie dla poprzedniego systemu normalizacji. Unieważnienie normy powodowało bezpośredni skutek prawny polegający na zakazie stosowania - pod groźbą sankcji karnych - normy unieważnionej. Powodowało także wycofanie normy ze zbioru norm, który obejmował wyłącznie normy prawnie usankcjonowane. Norma wycofana mogła mieć już znaczenie tylko archiwalne.

W normalizacji, u której podstaw leży dobrowolne stosowanie normy wycofanie normy oznacza wyłączenie jej ze zbioru norm aktualnych ze względu na dezaktualizację jej treści.

Należy w tym miejscu (i w odniesieniu do powyższego cytatu) pamiętać iż norma PN-HD 60364-7-701:2010 nadal figuruje w wykazie norm przywołanych w RMI:2010 a Rozporządzenie posiada status : Obowiązujący
I na koniec: norma 60364-7-701:2010 (czerwiec) nie jest normą wycofaną w/g PKN

PN-IEC 60364-7-701:1999P - Norma wycofana w/g PKN (odnośnie poprzedniego mojego postu i poruszanego tam wątku )

Wygląda na to kol simcode że pomimo iż piszesz prawdę jednak mijasz się z tematem

Pozdrawiam
Robert

topmir 
Uczestnik forum
topmir

Wysłany: 20-03-14, 18:39   

Kolejny serial w wykonaniu roberta99.Wszystko ważne tylko nie odpowiedż na pytanie postawione przez kol.kkas12 ( tych pytań już trochę jest ).

Odpowiedz do tematu