Strona Główna Forum STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH
Witamy :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyje jest to Forum?
Autor Wiadomość
scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 29-08-09, 23:41   

fussy napisał/a:
został słusznie ukarany za cytowanie prywatnej wiadomości bez zgody wysyłającego.
niestety koledzy jeżeli w liście nie ma zakazu publikowania to każdy może taką korespondencję opublikować.

Lucius
[Usunięty]

Wysłany: 30-08-09, 08:58   

Jak by ktoś miał wątpliwości:

Słownik PWN napisał/a:
Prywatny:
1. «stanowiący czyjąś osobistą własność»
2. «niepodlegający państwu ani żadnym instytucjom publicznym»
3. «dotyczący czyichś spraw osobistych i rodzinnych»

Można się spierać jak tą kwestię reguluje prawo autorskie, ale społecznie panuje zasada, że kultura osobista wymaga zachować dyskrecję w sprawach prywatnych - tym samym wyrazem kultury własnej jest nie wyciągać prywatnej korespondencji jaka by ona nie była - za wyjątkiem łamania prawa...

Gdyby autor wiadomości chciał ją opublikować to by sam napisał na forum publicznym a nie korzystał z opcji "Wiadomości Prywatnych" - jakie miał intencje jego sprawa, nam nic do tego...

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 30-08-09, 15:33   

fussy napisał/a:

Co do kolegi Maćka (15kvmaciej) - został słusznie ukarany za cytowanie prywatnej wiadomości bez zgody wysyłającego. Nie za bardzo rozumiem pozostałe upomnienia.

Ja nie rozumiem nawet tej jednej.
Nie zapominajmy, że to nie tylko autor jest dysponentem listu, ale adresat również. I to adresat może zdecydować, czy ją upublicznić, czy nie. I nie ma w tym nic ani nagannego, ani podlegającego jakimś karom.

Coraz rzadziej tu zaglądam. Bo nikt z poprzednich awantur nie wyciągnął żadnych wniosków, chociaż czasu było nadto.
A szkoda.

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 30-08-09, 18:38   

Ale sie większość nabzdyczyła :P Wyluzujcie to jest forum, bez cenzury otwarte gdzie każdy możne pisać :) Jak właściciel kaze sie rejestrować wywalać posty z błędami ortograficznymi itp. to to forum zdechnie .Od 15 lat jestem na różnych forach i juz to widziałem :)
forum jest spoko :)

nick 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 30-08-09, 18:56   

Cytat:

Pewnie, że tak.
Na 14 000 zarejestrowanych użytkowników nie poddawajmy się kilku mącicielom pragnących jedynie namieszać i szukać sensacji. To jest margines społeczny.

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 30-08-09, 20:27   

nick napisał/a:
Cytat:

Pewnie, że tak.
Na 14 000 zarejestrowanych użytkowników nie poddawajmy się kilku mącicielom pragnących jedynie namieszać i szukać sensacji. To jest margines społeczny.

Moze nie tak, ale część wchodzi na forum, jacyś bojowo nastawieni tylko po co ? żeby komuś nawrzucać ?? i pokazać jaki to on mądry, a inny głupi

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 02-09-09, 16:59   

Moje posty o konieczności dbania o dokładność językową w wypowiedziach forumowiczów są błyskawicznie usuwane z forum. A ten temat trwa i trwa. A może tak admin, albo któryś mod wyjaśni mi co poeta ma na myśli?

Cytat:
Rezystancja a wartosc prąduacznik różnicowoprądowy

I to WAM nie przeszkadza.
Życzę zdrowia.

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 02-09-09, 17:51   

na kazdym forum tz. oftopy są wywalane .Wiec z skąd to zdziwienie ??

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 02-09-09, 20:04   

Debesciak napisał/a:
na kazdym forum tz. oftopy są wywalane .Wiec z skąd to zdziwienie ??

A trwanie tematu w brzmieniu jak zacytowałem wyżej, to Ciebie, Kolego, nie dziwi?

scat 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-09-09, 00:02   

Debesciak napisał/a:
Wiec z skąd to zdziwienie ??
pisze się skąd bez z i to mnie dziwi :)

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 03-09-09, 18:22   

scat napisał/a:
Debesciak napisał/a:
Wiec z skąd to zdziwienie ??
pisze się skąd bez z i to mnie dziwi :)

hyhyhyyh
http://pl.wiktionary.org/wiki/sk%C4%85d
osobiście staram sie pisać poprawnie używać , nawet znaków interpunkcyjnych .Siekierowy ,bardziej irytuje mnie lenistwo debila ( koto chce nich sie obrazi :P ) któremu nie chce się edytować na czerwono podkreślonych błędów

kkas12 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-09-09, 10:07   

Witam!

Nie ważne czyje jest forum, ale ważne jest jak jest postrzegane i jak bardzo jest pomocne.
Niech wymiernym wskaźnikiem tego staną się rozstrzygnięte dyskusje. Jednak nich rozstrzygnięcie polega na uzgodnionym stanowisku a nie na przyjęciu teorii wysnutej przez pozostającego na placu boju samotnego wizjonera i racjonalizatora, ponieważ osoby mające odmienne zdanie wycofały się z dyskusji mając dość udowadniania, że nie są wielbłądami.

Dziś kiedy zaczyna obowiązywać kolejna wersja normy 60364 takich trudnych problemów będzie więcej.
Nierozstrzygnięte, lub pozornie wyjaśnione będą wypływać co jakiś czas.
Zresztą nie musimy czekać, ponieważ notorycznie pojawiają się pytania o miejsce podziału przewodu PEN i jego uziemienie, o stosowanie wyłączników RCD jako lekarstwa na wszelkie niedoróbki czy rozłączników czterotorowych jako wyłączników głównych lub naprawianiu aluminiowej instalacji przez zastosowanie gniazd ze stykiem ochronnym (który moim zdaniem jest prowokacją).

Sztandarowym przykładem jest jeszcze nieprzebrzmiały temat o ilości torów przerywanych przez wyłącznik główny.
Mimo swej obszerności niewyjaśniony.

Ponieważ wątek ten jak widać jest swoistą książką życzeń i wniosków, więc pozwólcie koledzy że i ja swoje trzy grosze wtrącę.

W pierwszym rzędzie należy zlikwidować bezimienne i anonimowe konto nick. Korzystać z niego może kto chce. Niczemu to oprócz wprowadzaniu zamieszania nie służy.
Nie napawa również optymizmem zamieszczenie przez jednego z modów przypomnienia Moderator może lecz nie ma obowiązku podawania przyczyny jego decyzji. powodu usunięcia lub ingerencji w treść posta. Moim zdaniem powinien jednak pozostawić ślad swej ingerencji, ponieważ czasy wszechobecnej cenzury dawno minęły.
Jak jednak postąpić w przypadku długiej, burzliwej a niewyjaśniającej problemu dyskusji?
Myślę, że w tym celu może być bardzo pomocne logo szacownej dziewięćdziesięcioletniej instytucji pod którym forum to funkcjonuje.
Proszę rozważyć moją propozycję:
Jeżeli dyskusja nie przynosi rozstrzygnięcia, być może uda zaprosić się w charakterze eksperta osobę z szerokiego grona rzeczoznawców SEP. W takim przypadku temat powinien zostać zablokowany. Po ukazaniu się opinii eksperta sygnowanej imieniem i nazwiskiem można temat na jakiś czas odblokować w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości. Jednak w tym czasie powinien on być pod baczną opieką moderatorów w celu reagowania na wpisy pod adresem autora opinii. Jest to podstawowy powód unikania przez te osoby dyskusji na forach.
Nie wiem czy jest to możliwe do realizacji, ale może warto spróbować.
Co jednak zrobić z tematem opatrzonym (ewentualną) opinią eksperta.
Być może warto utworzyć nowy dział pod nazwą np: STANDARTY, w którym znalazły by miejsce tak rozstrzygnięte dyskusje. Oczywiście prawo do ich umieszczania i odchudzenia pozostało by w rękach admina i moderatorów.

Co koledzy na to?

P.S.
Przejawem dobrej woli administratorów w dążeniu do podniesienia prestiżu tego forum może być również weryfikacja udzielonych upomnień. Mam na myśli osoby, którym tak jak nam wszystkim leży na sercu dobre imię tego w czym biorą udział, czemu dali wyraz pisząc w tym temacie.

Debesciak 
Aktywny uczestnik forum

Wysłany: 07-09-09, 18:08   

kkas12 to nie jest takie proste .Zgłoś chęć bycia moderatorem ,a zobaczysz .Jestem moderatorem na paru forach i wiem jak to jest .
Niestety ale nawet rzeczoznawcy SEP mają odmienne zdanie co do stosowania norm , bo niestety w normach są magiczne słowa jak "należy, powinno sie"

siekierowy 
Aktywny uczestnik forum
elektryk

Wysłany: 26-11-10, 09:39   

kkas12 napisał/a:

Nie napawa również optymizmem zamieszczenie przez jednego z modów przypomnienia Moderator może lecz nie ma obowiązku podawania przyczyny jego decyzji. powodu usunięcia lub ingerencji w treść posta. Moim zdaniem powinien jednak pozostawić ślad swej ingerencji, ponieważ czasy wszechobecnej cenzury dawno minęły.

Nie minęły!!!!!!
Wszystko mi dziś wywalono bez jednego słowa wyjaśnienia.

Cytat:
Użytkownicy przeglądający to forum: adminIRSEP

A czego się boisz, Adminie? Prosiłem o usunięcie moich danych, nie zrobiłeś tego. Złamałeś prawo, a teraz się boisz???

izolator 
Uczestnik forum

Wysłany: 09-03-11, 01:54   

A czemu tu brak odpowiedzi???

Odpowiedz do tematu